Kullanım Şartları ve Üyelik Sözleşmesi

Kullanım şartları ve üyelik sözleşmesinin tarafları ile kısaltmalar;

Site: www.halloldubil.com isimli alan adı ile aktif internet sitesi.

Hizmet: Site aracılığı ile sunulan; işveren/satıcı ya da uzmanların, mal/hizmet alımı ya da satımı işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için sağlanan uygulamalar.

İş: İşveren/alıcı talebi neticesinde, uzman/freealancer tarafından ortaya konulan ürün/hizmet ya da eser.

İşveren: Site tarafından belirlenen kullanım şartlarına uygun biçimde; siteye üyelik kaydı gerçekleştirip, site tarafından sunulan mal ve hizmetlerden yararlanan gerçek kişi.

Üye: İşveren/alıcı ve/veya freelancer/uzman olarak 18 yaşını aşmış ve siteye üye olmuş gerçek kişi.

Freelancer/Uzman: Site tarafından belirlenen kullanım şartlarına uygun biçimde; kendi bilgi, yetenek veya uzmanlığı ile ortaya çıkarmış bulunduğu fikri mülkiyeti kendisine has olan mal ya da hizmeti, işverene belirlenen bedel karşılığı yerine kişi.

Güvenli Ödeme Sistemi: İşveren ile freelancer arasındaki ödemenin ifasına yönelik site sorumluluğu kapsamında sağlanan hizmet.

halloldubil Havuz Hesabı: Güvenli Ödeme Sistemi gereği; iş yapımı konusunda iş/hizmet bedelinin belli bir süre tutulacağı, siteye veya sitenin iş ortaklarına ait olan güvenilir hesap.

halloldubil.com WEB sitesini (bundan sonra kısaca site olarak anılacaktır) ziyaret eden ve siteye üye olan tüm kullanıcılar aşağıda yer alan kullanım şartları sözleşmesini okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

1. Site; Atapark Merkez Plaza Dolunay Caddesi Keçiören/ Ankara adresinde faaliyetlerini sürdüren HLB Bilişim Teknolojileri Paz. A.Ş. tarafından www.halloldubil.com alan adı ile işletilmektedir.

2. Siteye üye olan ya da giren kişiler mail adresi ve bazı diğer kişisel bilgilerini doğru olarak girdiklerini kabul ve beyan eder. halloldubil.com, siteye üye olunma aşamasında verilen giriş bilgilerinin doğru olup olmamasından kesinlikle sorumlu değildir.

3. Site kullanıcılar siteye üye olma aşamasında girdikleri bilgi ve içeriğin özel ya da gizli bir bilgi olmadığını kabul ederler. Herkese açık olacak şekilde belli alanlara girilen bilgi ve içeriği, halloldubil.com kullanabilme hakkını kendinde saklı tutar.

4. Sitede açılan üyelikler kişiseldir. Başka bir kişi ya da kuruma devredilemez veya satılamaz. Bu gibi bir durumda halloldubil.com, bahsi geçen üyenin hesabını durdurabilir ya da silebilir. 

5. Site üyeleri başka birisine ait olan eserleri sitede paylaşamaz. Kullanıcılar bütün marka ve kullanım haklarının kendisinde olduğunu kabul ve beyan eder. Aksi bir durumda doğabilecek bütün uyuşmazlıklardan tamamıyla ilgi kullanıcı sorumludur. halloldubil.com, üyelerinin siteye girdiği içerik ve eserlerin telif hakkı ihlallerinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu tür durumlarda içerik ve eserlerin telif haklarını kontrol etme sorumluluğu da bulunmaz.

6. Siteye kayıt olmuş olan tüm kullanıcılar, ilanlarında yayınladıkları bütün bilgi, belge, video ya da resimlerin, telif ile kullanım haklarının kendilerine ait olduğunu beyan ve kabul ederler.

7. İşbu sözleşmenin ihlal edilmesi durumunda, zarar gören tarafın tüm kayıp ve tazminat hakları, siteyi kullanan ve ihlale yol açan kişiye ait olacaktır. 

8. Site verdiği hizmet karşılığında gelir kazandığı kalemler için fatura kesmektedir. Site herhangi bir ürün ya da hizmet alıp satmadığı için, sitede satılan ürünlere dair KDV faturası kesmemektedir.

9. Türkiye Cumhuriyeti vergi sistemi kapsamında, kullanıcıların halloldubil.com sitesinde gerçekleştirdikleri işlemler sonucu vergi ödemelerini gerektiren durumlar meydana gelebilir. Bu ve benzer durumlardan site sorumlu değildir. Meydana gelebilecek tüm vergi yükümlülükleri, satıcıların kendi sorumluluğundadır.

10. Site, herhangi bir uyarıda bulunmaya ihtiyaç duymadan gerekli gördüğü tüm durumlarda kullanıcıları sistemden süresiz uzaklaştırma hakkına sahiptir.

11. Yaşanan teknik sorunlar nedeniyle sitede meydana gelebilecek sorun ya da hatalardan halloldubil.com sorumlu tutulamaz.

12. halloldubil.com, siteye üye olan bütün kullanıcıların kişisel bilgilerini ve e-posta adreslerini, bu site haricinde herhangi bir kişi ya da kuruma para veya başka bir takas karşılığında vermeyeceğini ya da pazarlamayacağını taahhüt eder.

13.İşveren/alıcı üyeler ile freelancer/uzman üyeler çalışma kararı aldıkları zaman belirlenen iş bedelini sitenin havuz hesabına aktarılacak ve bekletilecektir. İşin ya da hizmetin sorunsuz bir biçimde teslimi ile birlikte ödene ücretin satıcının hesabına aktarılması onaylanacaktır. Bu işlem herhangi bir sorunda geri bildirim olabilmesi adına 24 saat sonra gerçekleştirilecektir.

© 2020 HLB Bilişim Hizmetleri